Belépés

Oldalainkat 21 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Tégé Vadkenguru Doncsik Sándor64 fulcimpa
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Niva hátsó futómű

Niva hátsó futómű 3 hónapja 1 hete #9866

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 246
azért ez annyira nem egyszerü.a régit le kell vágni,a zsugorgyűrü nelegyen valami gagyi utángyártott.mert simán lecsuszik a szar fajta terhelésre.Legyen egy méretes vascsöved ami rámegy a féltengelyre de ne legyen vastagabb mint a zsugorgyűrü.Ha jó meleg a gyürü csak egy lehetőségedvan ráütni.ha féluton elakad,akkor az kuka.Azért kell a cső mertegyik kezedbe egy fogó amivel a majdnem vörösre melegitett gyürü van a másikba a vascső.egy mozdulttal rárakod a gyürüt a féltengelyre,és a másikkal 2.3 ütéssel ráütöd.Rutin kell hozzá nem kevés

hamu beküldte:
Sziasztok! Kicsit visszaolvastam, mivel bal hátsó kerékcsapágy csere előtt állok. A szerelési segédletben azt találtam, hogy préseljem fel a zsugorgyűrűt, de szerelő ismerőseim azt javasolták, melegítsem fel (ne acetilénnel mert megolvadhat az erős hőtől, hanem gázzal) és úgy csúsztassam rá. Ez járható út, vagy a segédlet alapján keressek egy helyet, ahol rápréselik? (ilyet még eddig nem csináltam és ilyen helyet eddig még senki sem tudott javasolni - lakatos műhely???) Gondoltam, mivel az olajat úgyis leeresztem és fel lesz emelve a gép (a féltengely kihúzása miatt), kicserélem mindkét oldalon a csapágyat, gondolom ha az egyik behalt, rövidesen a másik is, és nem akarom kétszer leállítani. Szóval, a melegítés gázzal (a zsugorgyűrűhöz) jó megoldás, vagy nem? A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hamu

Niva hátsó futómű 3 hónapja 6 napja #9867

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 39
Képes útmutató :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: duck, hamu, Gazs1
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Guminyúl
Powerwinch csörlő
Powerwinch csörlő (4770)
Szerelés - kínál | Guminyúl
terepváltó
terepváltó (10925)
Autó - kínál | Mcolee
Lada Niva Eladó
Lada Niva Eladó (3134)

Fórum üzenetek

• motor
    • sziasztok! Megcsináltam mindent amit mondtatok mégsem jó! Egyéb ötlet van még? köszi
    • Készítő Vadkenguru
    • 33 perce
    • motor
    • Szia! Az ac pumpa (üzemanyag szivattyú) az üzemanyag tartályban van, a hátsó ülés alatt. Én trafó hibára gondolok. Vedd le és alaposan...
    • Készítő stamas
    • 1 hete 6 napja
    • motor
    • ac pumpát nem tudom hol keressem, motortérben nem találtam! :) közben kipucoltam az üzemanyag szűrőt,generátort,trafót: most nem áll le de...
    • Készítő Vadkenguru
    • 2 hete 10 órája
    • motor
    • lehet trafó hiba is,de bármi,én mérnék egyet az ac pumpánál is.mert valahol elektronika hiba van.Vagy benzin vagy gyujtás,ezt kell kiszürni...
    • Készítő Guminyúl
    • 2 hete 21 órája
    • motor
    • köszi azon már túl vagyok! Most ott tartok hogy elindul hidegen melegen de kb. 1 perc kigyullad a cseklámpa és leáll!
    • Készítő Vadkenguru
    • 2 hete 1 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés