Belépés

Oldalainkat 9 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

ftomi26 mazol92 lacka81 Pillár Lichtenstein
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: 1.9 Diesel Niva

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8490

• kozmix
  • kozmix profilkép
Üdvözletem mindenkinek!

Először is köszönöm a befogadást.
Jelenleg még nincsen Nivám, de tervezem egy gépegység megvásárlását. Sokat barátkoztam vele korábban mint szolgálati autóval, majd később mint a vadászat kiszolgálójával. Minél többet nézegetem a videókat, képeket annál inkább szeretnék egy sajátot is.
Mivel horgászellenőrként tevékenykedek másodállásban és szabadidőmben vadászok is ezért szükségem lenne egy olyan úti társra amit használhatok mind aszfalton mind földúton komoly igénybevétel esetén is. Ez előre vetíti hogy nyilván csak a jogszabályoknak megfelelő állapotú rendszámmal ellátott és érvényes műszaki engedéllyel rendelkező autó jöhet szóba.
Azonban én szeretném dízel motorra cserélni az eredeti erőforrást, kicsit komolyabb kerekeket rakni rá, megemelni, vadszállító ráccsal és tető csomagtartóval ellátni. Érdekelne, hogy megoldható-e, és valaki csinált e már ilyet? Láttam már videón hogy építenek át külföldön dízel Merci motorral, de kérdés hogy ez nálunk működhet e hivatalosan. A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

21214_offroad_big1.jpg

21214_offroad_big2.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8492

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 252
felejtsd el a dizelesitést,túl sokba kerül a hivatalos beépítés,ugy 400 ezerft és sosem lesz olyan mint a gyári dizel,vadrács felrakható ha van tipusbizonyítvány,máskülönben illegáls,a kerekekre választ kapsz a megfelelő forum témába,de egyébként minden kérdésedre megkapod ott a választ,már megirtuk párszor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kozmix

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8493

• Báderka1
  • Báderka1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Szia !
Nekem gyári dieselem van ehez sem egyszerű alkatrészt beszerezni,de ha kitartó vagy megoldható. Van egy ismerősöm neki szokott eladó lenni majd megkérdezem!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kozmix

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8494

• kozmix
  • kozmix profilkép
Szia! Köszönöm a választ. Gyors számolgatás szerint akkor Kb. 1.3-1.5 millió lenne minden költség. Lehet inkább tényleg érdemes lenne gyári dieselt venni. Nem is láttam itthon a piacon, lehet egyáltalán kapni? Diselesről tapasztalatot kérhetnék?

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8495

• Báderka1
  • Báderka1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Én tavaly vettem történt rajta egy motor felújítás,de mivel nem voltak hozzá a gyári vízcsövek ezért állandó víz problémám volt.Találtam Eger mellet egy kollégát akinak az autójáról lenéztem a csövezést ami alapján megcsináltuk az enyémet is így a probléma megszűnt.Fogyasztás 8 liter alatt 90-100 as tempót szereti.Nagyon kevés van belőle itthon,nézegesd Ausztriában
Tamás

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8496

• kozmix
  • kozmix profilkép
Képzeld! Végignéztem egész Európa autós oldalait négy öt darab volt max. Országonként. A legkedvezőbb áron Romániában /WWW.salonauto.ro/ találtam. Atszamitva 400-500 forint volt. A drágábbik nagyon zsír állapotú volt. Nem tudod hogy euro hányas motor van bennük? Csak a regisztrációs adó mértéke miatt kérdezem.

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8497

• Báderka1
  • Báderka1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Szia !

Ha jól tudom eur 2 bár az egyik román oldalon eur 3 nak írják.Te merre felé laksz?
Tamás

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8498

• kozmix
  • kozmix profilkép
Szia.
Egy külföldi oldalon közben én is megtaláltam, de azért köszönöm. Ott is azt írták, hogy euro 2.
Én Komárom-Esztergom Megyében lakok Bokodon.
És te merre laksz? Kíváncsi vagyok a diesel Nívádra, jó lenne látni élőben. Te mire használod az autót horgászni, vadászni jársz vele?

Egy kezdő Nivás kérdései 5 éve 5 hónapja #8499

• Báderka1
  • Báderka1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Szia !
Valahogyan éreztem,hogy nem vagyunk egymástól nagyon messze,én Biatorbágyon lakom és Bicskén dolgozom.
Régen sokat jártam Bokodra és Oroszlányba horgászni sajnos most nagyon kevés időm van erre.
Nekem részben hobbi célra van részben dolgozni ugyanis szintén hobbi szinten vállalok veszélyes fák kivágását ahol hasznát veszem a jószágnak.Megadom az email címemet szerintem ott folytassuk tovább ha van kedved?
Tamás
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: Báderka1.

1.9 Diesel Niva 4 hónapja 2 hete #9933

Üdv mindenkinek.
Amennyiben valakinek szüksége van infóra,fényképre vagy bármire a gyárilag 1.9 diesel motorral szerelt niváról az irjon hívjon vagy bármi módon kérdezzen. :)

1.9 Diesel Niva 3 hónapja 4 hete #9934

• roadhog
  • roadhog profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 6
Nekem is 1.9 d van, én a motorikus alkatrészekkel vagyok gondban, pl a hosszbordás szij feszítőtt Sén vettem meg a bárdi utolsó darabját :). Sok egydi vizcső is feladdta a leckét, darabokból kellett össze szabni. a Hűtőt is nehezen találtam hozzá, mert a gyári 4 cm vastag a kapható 2,5cm. _Meglátásom szerint kicsit gyenge, de a fogyasztásrabnem lehet panasz. Már Bosch adagolóra cseréltem le a gyári lucas adagolót. Amúgy nagyon szeretem, mindig teszi a dolgát, indul megy. Egy tűnt fel, a kisipari féltengelyeket zabálja B) :woohoo: :evil:

1.9 Diesel Niva 3 hónapja 5 napja #9938

Szia Roadhog.
Tudsz adni egy elérhetőséget?
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Autó - kínál | Kristóf
Lada Niva 1600
Lada Niva 1600 (4615)
Autó - kínál | Mcolee
Lada Niva Eladó
Lada Niva Eladó (3997)
Alkatrész - kínál | szabadkaila...
Orosz, fűthető panoráma tükör eladó
Orosz, fűthető panoráma t... (3196)

Fórum üzenetek

• Éves tárhely díj
    • Sziasztok,eljött a nagy gyüjtés ideje. Aki beszálna pár ezer forintall a honlapunk üzemeltetésébe, az most megteheti.A számlaszámot kirakom...
    • Készítő Guminyúl
    • 3 hónapja 3 napja
    • Elektromosság
    • Sziasztok! Köszönöm szépen Guminyúl a tájékoztatást! Futok pár kört itt szűkebb hazámban új alkatrész ügyben. Unixot kihagyom, pedig...
    • Készítő MPC
    • 3 hónapja 3 hete
    • Elektromosság
    • szia,igen jól sejted,maga a gyujtás modul és trafó rosszalkodik.Sajna ez elég drága alkatrész,70 ezer felett van az új ára és nem bírnak...
    • Készítő Guminyúl
    • 3 hónapja 3 hete

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés